Sport Arena в співпраці зі знаменитою італійською компанією Wyscout обрала символічну збірну 8-го туру Першої ліги сезону 2019/20.

Джокер туру – Ігор Загоруйко («Металург»)

20-річний атакувальний півзахисник виходив на вже «розкачану» гру з «Черкащиною», але не тільки виконав свої завдання з пресингу та відкриття під передачі, а й зробив внесок у довгоочікувану святкову перемогу запоріжців. У Черкасах Загоруйко забив двічі, використавши зручні паси на хід та той простір, який виникав, коли команда господарів йшла вперед в надії відігратися.

Символічна збірна туру: лівий півзахисник – Богдан Могильний («Металург»)

Запорізька команда після реновації ще не може похвалитися результатами (можливо, цей матч стане початком стабілізації), але вже має кого показати – наприклад, 19-річний Богдан Могильний у Черкасах дуже сміливо зіграв попереду. Не боявся комбінувати, часто проривався на ударні позиції та чотири рази пробивав по воротах. Сам не забив, але якщо детально вивчати гру, побачимо, що це Богдан вивів Олексія Разуваєва на простір, коли той у підсумку заробив пенальті, а також двічі видавав розкішні глибокі передачі на Чернія та Сачка. Аванс за перспективність юного гравця.

Тренер туру – Іван Богатир («Металург»)

Запорізький «Металург» останнім із новачків дивізіону отримав путівку в Першу лігу – після програного плей-офф, у порядку форс-мажору, замінивши клуб, який знявся з чемпіонату перед його початком. Як наслідок, спеціальної підготовки чи комплектації під новий для себе рівень клуб не проводив, а тому дуже болісно переживав підвищення в класі й ішов без перемог аж до восьмого туру.

1. Номінальний результат команди – 5 (важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Критична турнірна ситуація, тяжкий тиск відсутності результату, багато втрачених очок на першій третині турнірної дистанції – Металург гостро потребував перемоги. У матчі проти іншого новачка дивізіону та сусіда по турнірній таблиці запоріжці просто не мали права на осічку.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 5
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Кадрова ситуація у запорізькій команді була досить складною – напередодні ключового виїзду в Черкаси команда недорахувалася шістьох травмованих. Зокрема, це воротар Левченко, захисники Дяченко та Сухина, півзахисник Олійник, нападники Щебетун і Сидоров. Із них майже всі – беззаперечні гравці основи, лідери команди в поточному чи минулому сезонах.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5 (гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Після програшу Руху (0:1 вдома) тренерський штаб не став повністю перетрушувати склад – місця Ковальчука та Петрова зайняли Разуваєв і Черній, таким чином, команда отримала акцентовану атаку й посилила центр поля, адже Разуваєв непогано доповнив Сарапія. При невеликих змінах якісно покращилася гра в опорній зоні та фінальній третині поля.

4. Тренерська майстерність – 5 (різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Металург не вдається до суттєвих тактичних змін, покладаючись на випробувану схему 4-2-3-1. Але є дуже суттєві нюанси. Наприклад, через застосування на флангах захисту більш атакувальних гравців, на краях запорізька команда діє високо та агресивно. А вихід одночасно Разуваєва та Сачка дозволяє швидше та якісніше переводити гру від оборони в атаку відразу після відбору. До того ж, чи не вперше в сезоні у команди добре зайшли заміни, а вихід Загоруйка став першим результативним джокером Богатиря.

5. Накопичувальний критерій – 3 (якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Скажімо так, це лише перший вагомий крок запоріжців після затяжної ігрової та турнірної кризи. Щоб врятуватися від вильоту, новачкам доведеться значно стабілізуватися – як у плані складу, так і в плані гри й результату. Є певні якісні сигнали, що Металург зігрався, визначив бойову основу, більш-менш адаптувався на новому рівні. Але через насичене подіями літо та відсутність спеціалізованої комплектації та підготовки під Першу лігу втрачено багато очок і часу.

Лауреат 8-го ігрового дня в номінації Тренер туру в Першій лізі: Іван Богатир (Металург), середній бал — 4,6