«Прогрес весни» в північно-західній групі – це Черкащина-Академія, яка стала найкращою навесні, до останнього туру утримувала перше місце і в підсумку піднялася з зимового 5 місця на друге. І вийшла в плей-офф. У Групі «Б» відзначаємо крутий підйом Енергії (+3 сходинки в таблиці та завершила сезон 7-матчевою безпрограшною серією). А найбільш значний, з турнірної точки зору, підйом удався запоріжцям, які стали найкращими у квітні-травні та з четвертого місця після першої частини сезону здійнялися на друге, вийшовши в післясезоння. А от ФК Калуш дуже здивував – не лише скотився з третього місця на сьоме, а й пропустив відразу 22 м’ячі за весну.

Лідер за «сухими» матчами в Другій лізі в цілому воротар Металурга Ігор Варцаба – 6. В середньому він пропускав один м’яч за всього 194 хвилини.

У Групі «А» з 5 «клін-шитами» найкращий Олексій Майборода (Черкащина-Академія).

Символічна збірна другого півріччя Групи «Б» Другої ліги 2018/2019

Воротар – Ігор Варцаба (Металург)

9 матчів, 6 «сухих», 4 пропущених м’ячів

Металург – найкраща команда весняної частини сезону, до того ж, запоріжці пропустили найменше за всіх. Хоча захисна лінія часто вимушено перелаштовувалася, а із безпосередніми конкурентами, в основному, доводилося грати в гостях, Варцаба пропустив мізерну кількість м’ячів і загалом відіграв значно надійніше, ніж восени.

Правий захисник – Семен Дяченко (Металург)

9 матчів, 2 голи, 1 асист

Дяченко – рідкісний універсал, спроможний зіграти практично на будь-якій позиції захисного блоку. У Металурзі охоче користалися цією його сильною стороною. У нашій символічній збірній він праворуч, але більшість матчів відіграв зліва. І весь час – із підключеннями, подачами, а також своїм фірмовим прицільним ударом (згадаймо, який гол-красень удався Семену метрів із сорока).

Центральний захисник — Едуард Сарапій (Металург)

8 матчів, 2 голи, 1 асист

Він тільки відсвяткував 20 років, а крутий уже прямо зараз. Може зіграти як центрбека, так і опорника. Володіє навиком керування грою. Прекрасно виконує стандарти. Не цурається чорнової роботи. Після потужного сезону на аматорському рівні з легкістю освоїв наступну сходинку – Другу лігу.

Тренер півріччя – Олег Таран (Металург)

10: +9=0–1; 27: 5; 61% набраних очок

Столовицькому нема альтернативи в сезоні в цілому – але Кремінь достроково виграв південно-східну групу й у кінцівці сезону був позбавлений турнірної мотивації. А от Металург під керівництвом досвідченого Тарана змушений був на надзусиллях та морально-вольових якостях долати відставання від другого місця, яке виникло ще восени, поки радикально оновлений колектив «притирався» та награвався. Зате в кінцівці сезону запоріжці ураганом пронеслися по Групі «Б», на заключних віражах обійшовши Гірник та інших конкурентів і пробившись у стикові матчі.

Найкращий гравець другого півріччя Групи «Б» Другої ліги 2018/2019

Едуард Сарапій (Металург)