Відтепер ДЮСШ «Металург» офіційно перейшла до структури КП «МФК «Металург», а старшим тренером футбольної школи є Андрій Зубченко. Це колишній гравець місцевих футбольних клубів «Торпедо» й «Металурга», який у Вищій лізі чемпіонату України провів понад 150 матчів. Після завершення кар’єри гравця Андрій Зубченко приступив до тренерської роботи.
– Андрію Володимировичу, розкажіть, як починалася ваша тренерська кар’єра?
– Працювати тренером я почав приблизно 10 років тому в ДЮСШ «Металург». Насправді, отримати місце у школі не просто. Я чекав півтора року. Потім приступив до роботи з хлопцями 2000-го року народження разом із В’ячеславом Тропіним. У подальшому тренував гравців різного віку – від молодшого до старшого. Також був досвід роботи у професійному клубі, коли Олексій Годін покликав мене до МФК «Металург». Команда саме виступала у Першій лізі. Зараз очолюю випускний клас школи – юнаків «Металурга U-17».
– А як саме опановували тренерське ремесло, звідки брали інформацію, у кого з наставників вчилися?
– Так вийшло, що за свою ігрову кар’єру працював із багатьма наставниками. У всіх – власний підхід та своя система. Від кожного намагався черпати щось для себе. Також є базова інформація – інтернет та література. Опрацьовуючи її, ти окреслюєш перелік того, що імпонує найбільше – стиль футболу, тренувальні вправи, тактика і так далі. Моїм першим тренером був Володимир Ходус. Також у дитячій школі навчався під наставництвом Володимира Зубкова.
– Умови для тренувань, що були тоді у вас, і те, що є зараз у хлопців – серйозно відрізняються?
– Абсолютно. Я вчився у школі «Торпедо», багато разів ми грали з хлопцями з «Металурга». Пригадуючи шкільні роки, пам’ятаю, як нам доводилося іноді тренуватися на щебні, грати на земляних полях. Коли виходили на трав’яне поле – це була подія. Зараз у вихованців футбольної школи КП МФК «Металург» є все: м’ячі, екіпіровка, штучні поля. Просто бери і роби. В таких умовах необхідно лише працювати над собою та намагатися досягти максимального результату. Переконаний, наша школа ще подарує багато яскравих футболістів.
– Які головні зміни сталися у школі після приєднання до «КП МФК «Металург»?
– Тепер у школі з’явилися важливі вимоги. Наше завдання – об’єднати школу з професійними командами «Металурга». Як це відбувається: наставники «Металурга» та «Металурга-2» зможуть залучати до тренувального процесу найкращих вихованців школи ще задовго до випуску. Наприклад, «Металург-2» розпочинає свій збір, їхній тренер відвідує тренування у школі, розуміючи, що є гравці, кого він хотів би спробувати у своїй команді. Вони кілька разів на тиждень працюють з «Металургом-2». Таким чином ще до випуску ці хлопці зможуть влитися у колектив, проявити себе, зрозуміти вимоги професійної команди.
– Цей процес вже почався?
– Так. Це плавний перехід, зараз ми ще знайомимося з усіма нововведеннями. Коли все почне працювати як єдиний механізм, ми будемо розуміти – як рухатися далі та коригувати процес. Якщо молоді хлопці чітко розумітимуть, що їх чекають у «Металурзі-2», вони матимуть додаткову мотивацію. У них чітка мета. Тому й важливо, щоб школа та професійні команди були одним цілим. До цього було трохи інакше. Школа фактично не мала відношення до професійного місцевого клубу. Тепер ми будемо тісно співпрацювати з тренерами «Металурга», а вони – з нами.