Прес-служба ПФЛ поспілкувалася з 20-річним голкіпером «Металурга-2» Кирилом Лавутою, який став одним із головних героїв сенсаційної перемоги команди над лідером Другої ліги. Молодий воротар розповів про гру з «Нивою», а також найскладніший матч у сезоні особисто для себе.

– Безумовно, мене переповнюють позитивні емоції. Ніхто не розраховував, що зможемо перемогти лідера, але ми всіх здивували. Ми прагнули зіграти у свій найкращий футбол і, здається, нам це вдалося. Виходили на гру з максимальною самовіддачею та бажанням порадувати вболівальників. Ми не звертали увагу на статус суперника, а просто отримували задоволення від футболу. Завершили 2022-й рік на мажорній ноті.

– На чому акцентував увагу тренерський штаб перед матчем?

– Нам говорили, що у функціональному плані буде дуже непросто і ми маємо витримати стартовий натиск суперника. Прагнули надійно зіграти у захисті та використати шанси у контргрі. Знали, що лінія атаки суперника вкрай досвідчена та кваліфікована, але нам вдалося знайти протидію гравцям на кшталт Семенця чи Сомова. Щасливий, що вдалося зіграти у такому матчі.

–  У другому таймі вдалося відбити 11-метровий від Сомова…

– Відчував відповідальність перед всією командою. Сомов – досвідчений гравець, але в тому епізоді я його перехитрив. Зробив крок в одну сторону, а стрибнув – в іншу. Так мені радив партнер по команді. Суперник до цього був не готовий.

– У грі з «Нивою» ви зіграли максимально надійно. Багато було роботи?

– Безумовно, цей матч залишиться у моїй пам’яті надовго. Роботи було багато, але я з нею впорався. Також варто віддати належне партнерам по команді, які мені допомагали. Це була хороша гра, але мій найкращий матч ще попереду.

– «Металург-2» – єдина команда у Другій лізі, яка відібрала очки у бузівської «Ниви». Поділіться секретом успіху.

– Жодного секрету цієї перемоги немає. Ми наполегливо працювали на тренуваннях, вірили у власні сили. До того ж, цього дня фортуна була на нашому боці.

– Сезон ви почали не кращим чином, набравши 2 очки в 6 матчах. Але фініш видався чудовим. Який матч для вашої молодої команди став переламним?

– Гра з «Кременем-2» допомогла нашій команді. Ми відчули, що можемо перемагати. Задоволені, що змогли наприкінці осінньої частини сезону втілити у життя свої напрацювання.

– Як вдалося відійти від стресу, пов’язаного з евакуацією з рідного міста?

– Безумовно, новина про необхідність залишити Запоріжжя нас шокувала. Лише всі разом змогли пережити ці непрості часи. Віримо, що зовсім скоро знову гратимемо у Запоріжжі.

– З першої команди на вас уже звертають увагу? Говорили з кимось із тренерського штабу першої команди?

– Останнім часом чимало тренувався разом із першою командою. Ми всі спілкуємося один з одним, радимося. У «Металурга» хороша атмосфера в колективі. Ось і на ці два заключних тури Першої ліги я готуюся у тренувальному таборі першої команди.

– Який особисто для вас був найскладніший матч у першій частині сезону?

– Якщо не брати до уваги матч з бузівчанами, то це безумовно протистояння з «Вастом». У тому матчі мені не все вдавалося, але він став для мене дуже показовим для моєї майбутньої кар’єри.

Матеріал взято з сайту ПФЛ.