У бойовому протистоянні вольову перемогу здобув київський клуб

26.11.2022. Перша ліга. 14 тур. Стадіон «Лівий Берег». МФК «Металург» – ФК «Оболонь» 1:2 (1:1)

Голи: Сад (14) – Чернов (37), Груша (57)

Стартові склади:

«Металург»: Байда, Басов, Піддубний, Сокол, Дворовенко, Палюх, Шалфєєв, Сад, Сніжко, Могильний, Сидоров.

Головний тренер: Володимир Микитін

«Оболонь»: Федорівський, Осман, Тєрєхов, Фатєєв, Бородай, Чернов, Черненко, Мороз, Груша, Слободян, Краснопір.

Головний тренер: Валерій Іващенко

Обидві команди достроково виконали своє головне завдання на першу частину сезону – «Оболонь» вийшла в чемпіонський раунд ще після 12-го туру, «Металург» – після минулого. Проте принциповість цього протистояння була: суперники боролися за очки саме для чемпіонського раунду, який стартує навесні.

«Металургу» вдалося забити швидкий гол. Богдан Могильний грамотно розвернув атаку на лівому фланзі, поперечним пасом знайшовши Валерія Сада, який сильно пробив з лінії штрафного майданчика і після рикошету м’яч влетів у ворота – 1:0. У першому таймі ще кілька моментів мали запоріжці, найкращий з яких виник на 22-й хвилині: почергово пробивали Могильний і Сидоров – проте спершу захисники, а потім і голкіпер «Оболоні» заблокували ці удари.

Ще до перерви кияни значно активізувалися. Невдовзі команда Валерія Іващенка зрівняла рахунок. Після подачі Олександра Османа з лівого флангу двічі з убивчої позиції пробивав Руслан Черненко, двічі рятував свою команду Назар Байда, але з третьої спроби уже ніхто не зумів допомогти – і Олександр Чернов розстріляв порожні ворота – 1:1.

Після перерви знову активніше виглядали номінальні господарі, але забили натомість саме кияни. Після кутового Сергій Басов виніс м’яча з лінії воріт, підбирання було за «Оболонню», де Чернов виконав подачу на дальній кут воротарського майданчика, а забивав Віталій Груша. Попри спроби запоріжців відігратися, «Оболонь» довела справу до перемоги та набрала найбільше очок у групі «Б» серед клубів, які виходять до наступного раунду. Запоріжці так само гарантували собі місце у чемпіонському плей-оф, але кількість набраних очок буде відома після завершення гри «Кременя» з «Черніговом».