Команда Володимира Микитіна у важкому матчі втримала переможний результат у Полтаві

9.09.2022. Перша ліга. 3 тур. Стадіон «Молодіжний» (Полтава). СК «Полтава» – МФК «Металург» 1:2 (0:0)

Голи: Таранушич (83) – Сад (69, 80)

«Полтава»: Вічний, Копитов, Томенко, Таранушич, Бужин (Гайван 67), Даниленко, Коваленко (Горжуй 88), Бичков, Щербак, Костенко, Стрельцов (Пастухов 79)

Головний тренер: Володимир Сисенко

«Металург»: Байда, Воробєй (Сокол 58), Векляк, Басов, Дворовенко, Піддубний (Палюх 90), Сад, Шалфєєв, Борисенко (Польовий 65), Білоцерковець (Могильний 65), Сидоров

Головний тренер: Володимир Микитін

Попередження: Томенко, Стрельцов, Даниленко – Векляк, Сад, Сидоров, Шалфєєв, Польовий, Могильний

Команди розпочали гру драйвово – ще не добігла кінця перша хвилина, як «Полтава» могла вже вести у рахунку. Басов невдало відпасував на Байду, який під пресингом вибив м’яч на суперника – удар виявився неточним. У відповідь «Металург» міг забивати на 4-й хвилині. Сидоров після подачі з кутового впритул розстрілював голкіпера, але влучив прямо у Яна Вічного.

Стартові 15 хвилин були нервовими для обох тренерів. Команди намагалися грати на зустрічних курсах та у рівній мірі володіли ініціативою. А на 22-й хвилині «Металург» заробив пенальті. Сидоров вкотре показав, як вміє грати у чужому штрафному. Отримавши м’яч на підступах, Олексій вміло поставив корпус і отримав поштовх у спину – фол. Це вже третій пенальті, який заробив форвард запорізької команди у цьому сезоні.

На жаль, під час 11-метрового удару далося взнаки штучне покриття газону на стадіоні «Молодіжний». Сидоров послизнувся, та, у підсумку, зробив два дотики до м’яча. Замість голу рефері зафіксував порушення правил – не типовий епізод у футболі.

Ще один відмінний шанс мав інший форвард «Металурга» Володимир Білоцерковець. Сидоров віддав точну передачу на дальню стійку, але акцентованого удару не вийшло – м’яч зрадницьки полетів у стійку. «Полтава» також мала свій момент до завершення першого тайму – Костенко викручував м’яч під дальню стійку – Байда здійснив чудовий сейв!

Другий тайм розпочався так само, як і перший – з небезпечної атаки «Полтави». На 20-й секунді Ян Костенко змістився з флагну в центр та сильно пробив з лінії штрафного – м’яч просвистів над поперечкою. Пізніше господарі ще раз загрожували воротам Назара Байди. Євгену Стрельцову, який добре спіймав м’яч після подачі кутового, так само забракло влучності.

Тренерський штаб «Металурга» провів ряд замін у середині другого тайму. Одна з них одразу спрацювала. На 68-й хвилині свіжий Богдан Могильний був збитий Яном Вічним у власному штрафному – пенальті. Цього разу до м’яча підійшов Валерій Сад. Новачок «Металурга» пробив бездоганно, провівши дебютний гол у футболці клубу.

На 80-й хвилині «Полтава» втретє за гру сфолила у штрафному майданчику. Господарі знову збили Сидорова, причому, під час виконання звичайного кутового. Валерію Саду не склало труднощів оформити дубль.

Та за рахунку 0:2 «Полтава» швидко відродила інтригу. Вадим Таранушич скористався непорозумінням захисників із голкіпером, забивши гол на 83-й хвилині. «Металург» прагнув повернути собі комфортну різницю. Сад, Могильний, Сидоров мали прекрасну можливість для цього. У компенсований час Пастухов міг вирвати нічию для «Полтави», але м’яч розминувся зі стійкою.

«Металург» утримав переможний рахунок та зберіг місце у групі лідерів чемпіонату. Наступний матч команда Володимира Микитіна зіграє вдома проти «Чернігова». Безпрограшна серія запорізького клубу у чемпіонатах ПФЛ досягла вже 23 матчів.