Запорізькі футболісти шокували команду Юрія Калітвінцева, завдавши «Поліссю» першої поразки у сезоні

9.04.2023. VBET UA Перша, «Чемпіонська». 1 тур. «Центральний міський стадіон». ФК «Полісся» – МФК «Металург» 1:2 (1:1)

Голи: Будківський (11) – Сидоров (33, 78, з пен.)

«Полісся»: Кудрик, Гітченко, Морозко, Кушніренко, Огіря (Червак 32), Шаповал, Крушинський, Грицук, Янаков (Козак 71), Вакула, Будківський.

Головний тренер: Юрій Калітвінцев

«Металург»: Байда, Польовий, Басов (Векляк 87), Сокол, Палюх, Крапивний, Шалфєєв, Сейтхалілов (Піддубний 90+3), Сад (Сніжко 70), Могильний (Білоцерковець 70), Сидоров.

Головний тренер: Володимир Микитін

Попередження: Шаповал, Янаков, Червак, Морозко, Гітченко – Шалфєєв, Байда, Могильний, Сейтхалілов

Вилучення: Червак (90)

Житомир зустрів повернення весняної частини сезону яскравим дійством на «Центральному міському стадіоні», де право першого удару по м’ячу отримав легендарний український боксер Олександр Усик. Господарі матчу дуже впевнено виступали у першій частині сезону, так і не зазнавши жодної поразки у своїй групі. У дебютному матчі «чемпіонського раунду» житомиряни безумовно розраховували продовжити свою успішну серію у Першій лізі.

Проте «Металург» міг шокувати господарів уже на стартових секундах. Запоріжці спробували провести блискавичну атаку одразу після розіграшу з центру – Олексій Сидоров на швидкості увірвався у чужий штрафний майданчик, однак до завершального удару справу не довів. Команда Володимира Микитіна одразу продемонструвала, що гратиме сміливо проти фаворита.

У той же час «Полісся» свій перший момент реалізувало. На 11-й хвилині Владислав Шаповал виконав подачу з флангу на Пилипа Будківського, який, опинившись між захисниками, сильно пробив головою. Психологічно цей гол не надламав «Металург». Уже через хвилину Сидоров вибігав віч-на-віч з Олегом Кудриком, але в останній момент задалеко відпустив м’яч.

У команди Юрія Калітвінцева активно працювали флангові гравці. Справа до завершальних ударів доходила зрідка, у чому велика заслуга захисників «Металурга», які відчайдушно кидалися під кожен м’яч. Не забували запоріжці й про атаку. Продовжував тероризувати захист суперника Олексій Сидоров. На 33-й хвилині форвард знову втік на побачення з Кудриком, і з другої спроби вже переграв голкіпера. Варто відзначити також передачу Валерія Сада.

До кінця першого тайму «Полісся» намагалося повернути перевагу. Після удару Владислава Вакули врятував Назар Байда, Василь Вакула не влучив у ворота з 11-ти метрів. Могли піти на перерву в статусі лідера й гості. Сулейман Сейтхалілов сильно пробив з-за меж штрафного майданчика – Кудрик у падінні перевів м’яч на кутовий.

У другому таймі «Полісся» продовжувало тиснути на ворота Назара Байди. З гострого кута небезпечно пробивав Крушинський, з близької відстані не влучив у ворота Вакула, злету класно спіймав м’яч Шаповал, але «Металург» тримався. Витерпівши у важкий момент, запоріжці знайшли свій шанс. Після навісу у штрафний майданчик голкіпер Кудрик врізався у Сергія Басова – пенальті! Вирок чітко реалізував Олексій Сидоров.

«Поліссю» нічого не залишалося як кидати всі сили на атаку. Серія ударів на 90-й хвилині призвела до бенефісу молодого голкіпера «Металурга». Назар Байда виручив у найтяжці хвилини, а всі футболісти запорізького клубу віддали останні сили аби втримати переможний результат.

«Металургу» вдалося створити диво – обіграти головного фаворита чемпіонської групи на його ж стадіоні. Дякуємо тренерському штабу та гравцям, які подарували незабутні емоції всім уболівальникам команди. Наступний матч підопічні Володимира Микитіна проведуть проти львівських «Карпат» 15 квітня.