Відтепер ДЮСШ «Металург» офіційно входить до структури КП «МФК «Металург». Школа проходить важкий і водночас цікавий процес інтеграції у професійний футбольний клуб. Про стратегію розвитку школи та її функціонування у воєнний час в інтерв’ю клубній прес-службі розповів спортивний директор МФК «Металург» Михайло Метревелі.

– Михайле, які головні завдання зараз стоять перед футбольною школою КП «МФК «Металург»?

– На даний момент головне завдання футбольної школи та футбольного клубу – зберегти навчально-тренувальний процес, весь наш персонал та молодих вихованців, частина з яких у зв’язку з бойовими діями та обстрілами вимушені їхати в інші більш безпечні місця. Незважаючи на всі ці труднощі, нам вдається проводити тренувальний процес, готувати вихованців до переходу в дорослий футбол. При цьому для нас не існує турнірних таблиць та конкретних завдань перемагати будь-якою ціною. Це виснажує дитячу психіку. Головна мета, щоб діти розвивалися та отримували задоволення від футболу – однієї з кращих розваг 21-го століття. Ми повинні забезпечити кожному з них мінімум 50% ігрового часу та зробити все можливе, щоб дитина полюбила гру.

– Чи багато тренерів та вихованців школи покинули Запоріжжя?

– Так. Ми втратили багатьох здібних хлопців практично з кожної вікової групи. Тренерів, на щастя, поїхало не так багато.

– Чи плануєте повертати молодих хлопців, які виїхали з України?

– Звичайно. Ми не лише стежимо за нашими вихованцями в інших країнах, але вже й повернули трьох потенційно сильних гравців 2005-2006 років народження. Це Микита Куралех, Данило Кравчук та Гліб Толок.

– Хто з гравців школи вже поповнив професійні команди «Металурга» та хто може приєднатися у найближчий час?

– Вищезгадані гравці вже підписали професійні контракти з клубом, постійно тренуються з першою командою та набираються ігрового досвіду, виступаючи за «Металург-2». Сподіваємося, що хтось з них зможе показати швидкий прогрес і вже у цьому сезоні зіграє у «Чемпіонській групі» Першої ліги. Крім того, ще ціла низка молодих гравців – недавніх випускників школи «Металурга» поповнили команду Володимира Микитіна: це Назар Байда, Гордій Ніколаєнко, Тимофій Хуссін, Максим Страдс, Микита Лапко, Володимир Близнюк. Усі вони – найближче майбутнє «Металурга». Взагалі, зараз склад першої команди, де є 23 футболіста, з них 11 – це вихованці школи «Металурга». Безумовно, це привід для гордості запорізьких уболівальників. Ми впевнені, що ця тенденція продовжиться. Адже та сама команда «U-17» під керівництвом Андрія Зубченка підготувала ще кілька хлопців 2006-го року народження для другої команди. Ці футболісти у 17-річному віці грають у третій за силою професійній футбольній лізі України. Також на підході гравці 2007/08-го та 2009-го років народження.

– Запорізька школа футболу завжди славилася своїми кадрами. Що скажете про нинішній тренерський склад?

– Після об’єднання футбольного клубу та школи процес знайомства триває. Ми крок за кроком впроваджуємо клубну філософію та наше бачення. На першому етапі, хотілося б, без поспіху розібратися в персональних якостях наших фахівців, а вже потім прискорювати темп у роботі та співпраці. Але те, що професійний рівень тренерів дитячої школи запорізького «Металурга» високий, немає жодних сумнівів.

– Якою Ви вбачаєте стратегію розвитку школи на майбутнє?

– З об’єктивних причин говорити зараз про далекоглядні плани немає жодного сенсу. Але в ідеальному випадку у післявоєнному світі ми всі зі ще більшим старанням будемо прагнути досконалості у нашій роботі. У цьому й полягає суть нашої клубної стратегії розвитку. Робити свою справу якомога краще і давати дітям можливість грати та виходити на новий рівень.