Відомий футбольний фахівець Михайло Метревелі відповідає за стратегію розвитку «Металурга», а також є координатором спортивної діяльності клубу. Пресслужба «Металурга» поспілкувалася з менеджером, піднявши актуальні питання цього сезону.  

– Зараз «Металург» переживає найважчий період в історії клубу, обидві команди змушені покинути рідне місто, тренуватися і грати абсолютно в нових умовах. Розкажіть, як команди влаштувалися у Києві?

– Ми зробили й робимо все можливе, щоб наші люди були в безпеці, щоб команди могли тренуватися та грати у професійних і молодіжних чемпіонатах, представляючи дух непереможного запорізького краю. Дякуємо нашим друзям, які оперативно прийняли нас і допомагають у ці важкі часи.

– За останній місяць футболістам і тренерам довелося пережити страшні речі – життя під постійними обстрілами у Запоріжжі, трагедія у родині нашого гравця. Після переїзду вдалося привести до норми психологічний стан усередині колективу?

– Знаєте, після того що трапилося з родиною нашого Данила Кравчука, ми всі живемо зі ще більшим болем у грудях. Ми починаємо наші матчі зі сльозами на очах. І, на жаль, ми зараз такі не одні. Страждають усі. Глибоко співчуваємо родині та близьким нашого друга. Чекаємо, що Данило після того як дозволять лікарі, знайде у собі сили та приєднається до команди й допоможе нам вирішувати завдання.

– «Металург» яскраво стартував у Першій лізі, переміг дуже гідного суперника «ЛНЗ», тримався у лідерах турнірної таблиці. Але якраз саме за останній місяць результати впали.

– Звичайно, неможливо виграти всі матчі. Тим паче, що суперники дуже гідні та амбітні. Але те, що виділяє нашу команду за будь-яких умов – це 100% бажання перемагати навіть найсильнішого суперника, не відходячи від власної моделі та філософії гри. 

– Чи імпонує Вам ігровий стиль «Металурга» під керівництвом Володимира Микитіна?

– У нас прекрасний тренерський штаб і персонал команди на чолі з головним тренером, який розвиває свою тренерську думку, навчається, і, що найважливіше, є затятим прихильником атакуючого стилю гри. Про наш атакуючий стиль вже говорять фахівці, коментатори, а також головні тренери інших команд. У нас чудові гравці та команда, що поєднує у собі багатий досвід Польового, Басова, Кічі з молодістю та нестримним натиском Сидорова, Білоцерковця, Могильного. Усі футболісти, які регулярно з’являються на полі – Байда, Шалфєєв, Сад, Сніжко, Дворовенко, Крапивний, Векляк, Палюх, Воробєй, Сокол, Піддубний – грають з душею та серцем. Їхня вогняна пристрасть не дає спокою супернику всі 90 хвилин гри. Ще ми впевнені, що незабаром у команді з’явиться нова плеяда молодих талановитих футболістів, якими завжди славилася школа запорізького «Металурга».

– Щодо молодіжної команди. «Металург-2» дебютував на професійному рівні з нічиєї, деякі футболісти одразу себе зарекомендували, але й досі команда не знає смаку перемог у Другій лізі. На Вашу думку – це просто брак досвіду?

– Це не просто брак досвіду, а повна його відсутність. Для більшості наших молодих футболістів та старшого тренера – це перший по-справжньому «чоловічий» досвід у професійному футболі. І повірте, попри відсутність турнірного результату, деякі футболісти другої команди незабаром поповнять наш основний склад. Це для нас найголовніше.

– Зараз в основного «Металурга» дуже важливий з турнірної точки зору матч проти «Полтави», та й загалом графік ігор дуже щільний. Цікаво почути, яке ж головне завдання команди цього сезону?

– Після підвищення у класі наше головне завдання на перший сезон – продовжувати будувати команду, відточувати наш фірмовий «козацький» стиль гри та зробити усе можливе, щоб посісти місце, що дозволить зіграти у першому плей-оф ліги. Ми віримо у Нашу Команду, як і у нашу Велику Країну!