Одразу троє футболістів «Металурга» у символічній збірній!

Sport Arena в співпраці зі знаменитою італійською компанією Wyscout називає символічну збірну 28-го туру Першої ліги сезону 2019/20.

Танзанійська заготовка, одеський дебютант і голеадор-універсал: вся збірна 28-го туру Першої ліги

Рух, фото facebook.com/ruhlviv

Ігрова програма 28-го туру:

  • вівторок, 3 серпня

Балкани – Оболонь-Бровар – 1:1 (звіт із відео)

Інгулець – Кремінь – 3:2 (звіт із відео)

Черкащина – Волинь – 0:2 (звіт із відео)

Агробізнес – МФК Миколаїв – 2:2 (звіт із відео)

Гірник-Спорт – Авангард – 2:0 (звіт із відео)

Металург – Прикарпаття – 1:0 (звіт із відео)

Металіст 1925 – Чорноморець – 0:0 (звіт із відео)

Рух  ФК Минай – 1:0 (звіт із відео)

Про найкращих особистостей туру – тут.

Воротар – Данило Варакута (Чорноморець)

Тренерський штаб одеситів відзначився сміливим рішенням – виставити з перших хвилин 18-річного воротаря-дебютанта на статусний матч у Харкові. Металіст 1925 грав гостро, створив відразу кілька 100% нагод забити, але м’яч так і не побував у воротах Варакути. Данило однозначно виручив у моментах, коли прямо на нього виривалися Банасевич і Дерек, видав гольову передачу на «гол-фантом» Авагімяна, грубо помилився на виходах під час двох потенційно гольових передач, а ще двічі його підстрахував каркас воріт. Тим не менш, попри помарки, природні для прем’єри, Данило зберіг свої ворота в недоторканності й отримав від Ковальця прекрасний почин у Першій лізі.

Правий захисник – Юрій Копина (Рух)

При потужній комплектації у Руху несподівано виникла проблема флангових захисників, яку довелося вирішувати за рахунок переведення на проблемні точки гравців інших амплуа. Можна сміливо сказати, що Копина – центрхав за основною спеціалізацією – справився з цією роботою. У матчі проти Минаю Юрій, передовсім, добре відіграв у захисті – суперник, який зазвичай має багато гострих моментів завдяки фланговим атакам, цього разу виглядав беззубим. А також Копина здорово підключався на стандарти. І якщо в одному з моментів, перегравши воротаря, пробив повз ворота, то в іншому найшвидше зорієнтувався при відскоку після кутового й забив переможний м’яч. Гол у центральній грі туру, який покращив шанси Руху на медалі й підвищення в класі.

Центральний захисник – Євгеній Сухина (Металург)

Ми рідко відзначаємо саме зв’язку, проте тут доцільно розділити порівну заслугу за позитивний результат між обома центр беками запоріжців. Поруч із Сарапієм швидко прогресує і Сухина. Якщо Едуард – це фронтмен у цьому дуеті, він веде розпасовку з глибини, пробиває стандарти, робить ігрову частину роботи, то Євгеній – футболіст, який забезпечує відбір і перевагу в жорсткій боротьбі. Він уміє щільно й чіпко зіграти з суперником і вчиться грати щоразу надійніше. Металург дуже додав цього року, пішли довгоочікувані перемоги, а тепер команда додає собі в актив і матч «на нуль», що дуже важливо. Це – визнання стабільного прогресу молодої зв’язки центрбеків запорізького клубу.

Центральний захисник – Едуард Сарапій (Металург)

Металург розбудив інтригу в нижній частині турнірної таблиці, всупереч усім проблемам, ударно проводячи складний відрізок із матчами з інтервалом два дні на третій. Багато в чому, це заслуга лідерів команди, які втілюють на полі тренерські задуми й об’єднують молодий колектив заради своєї мети. Один із таких гравців – 21-річний Сарапій – демонструє не за роками зрілу гру в захисті, а також виступає організатором початкових фаз атак. Металург обіграв Прикарпаття завдяки голу, комбінацію якого розпочав Едуард. А сам він став непрохідною скелею в захисті, зробивши великий вклад у перемогу над конкурентами.

Лівий захисник – Олександр Мартинюк (Волинь)

18-річний універсал проходить справжнє бойове хрещення в луцькій команді – будучи лівим захисником за основною спеціалізацією, встиг спробувати себе в середині поля та праворуч у захисті, де грає останніх два матчі (в інтересах символічної збірної та заради його основної позиції, переводимо Олександра ліворуч). Мартинюк провів усю гру на Київщині на одному рівні. До перерви справлявся із Нечаєм, після перерви мав ще більше роботи, адже вийшов досвідчений Захаревич. І все одно господарі так і не змогли забити, а гідний суперник після кількох фірмових трюків (зміщення з флангу – обвідний удар) почав програвати луцькому універсалу.

Центральний півзахисник – Юрій Батюшин (Гірник-Спорт)

Півзахист Авангарду – це справжнє випробування для будь-якого суперника, але Батюшин вдало маневрував крізь потрійний редут краматорської команди, вільно почуваючись у середині поля. Він міг відкривати рахунок уже в дебюті, але більше відзначився у підіграші. Саме Юрій тонко відчув ігрову ситуацію, закинувши «посилочку» на Хомченка в моменті з першим голом. Він же вдало підіграв Лозовому, запустивши його в карний майданчик через лівий край, що дало початок другій результативній комбінації.

Правий півзахисник – Антон Савін (Металіст 1925)

Харків’яни створили чимало моментів біля воріт одеситів, їх би вистачило за гідної реалізації не лише на перемогу, а й на переконливу перемогу. Одним із найактивніших у матчі був Савін: традиційно небезпечними були стандарти в його виконанні (подачі – цілком придатні для завершення, а наприкінці гри Антон зі штрафного струсонув каркасом воріт), а ще наполегливий вінгер загострював і за рахунок флангових рейдів і зміщень під удари. В тому, що Металіст 1925 не забив, менше вини Савіна і більше невезіння.

Атакувальний півзахисник – Єгор Шалфєєв (Металург)

21-річний півзахисник дебютував у літньому дограванні, але встиг проявити себе настільки добре, що завоював місце основного розігруючого. Шалфєєв володіє набором чеснот, необхідних для гравця із функцією плеймейкера – проникаючий пас, відчуття гри та бачення поля, непогано поставлений удар. Із кожним туром Єгор грає все розкутіше, а в матчі з Прикарпаттям – безпосереднім конкурентом запоріжців у боротьбі за виживання, саме його гол вирішив долю протистояння.

Лівий півзахисник – Ростислав Волошинович (Волинь)

Волинь мала, на перший погляд, просте завдання – взяти три очки в грі проти аутсайдера, який не може виграти вже майже рік. Але треба враховувати обставини лучан: тиск відповідальності за результат, необхідність подолати 424 км до Київської області, потреба ротації не за рахунок очок. З огляду на це, дуже важливо, що Волошинович заклав фундамент перемоги над Черкащиною своєю стартовою активністю. Ростислав провів неймовірний перший тайм, коли неодноразово міг забивати й у підсумку відкрив рахунок розкішним обвідним ударом на виконання. У зв’язці з Климцем просто розривав свій фланг, діяв широко – по всій передовій лінії.

Нападник – Оскар Мкомола (Інгулець)

Танзанієць, який в Україні дебютував у молодіжній команді Ворскли, поповнив Інгулець вже під час догравання, а тому тренерський штаб поступово вводив його в гру. Лише зараз, у сьомій своїй грі, Мкомола відіграв усі 90+ хвилин – і проявив себе в першому повному матчі в усій красі. Двічі Оскар проявив спритність у завершенні, забивши два м’ячі, а також вдало підіграв Щедрому, додавши до дубля в матчі з Кременем ще й асист. Це був шанс себе проявити, який він використав сповна.

Нападник – Віктор Хомченко (Гірник-Спорт)

Форма, яку набрав Хомченко влітку, нагадує, чому в часи виступів за Волинь і Карпати його називали особливо перспективним форвардом. Він міг забивати ще й раніше, але то точність підводила, то воротар виручав Авангард. Зате коли на 43-й хвилині Батюшин закинув йому м’яч у карний майданчик, Віктор проявив чудеса маневреності, вдало розвернувшись і гарно виконаним ударом забивши в ворота краматорців. Міг забивати Хомченко і в другому таймі – і хоча далі не пішло, він виконав своє завдання, навантажуючи суперників роботою й таким чином стримуючи їх від можливості організувати атаки.

Тренер туру – Олексій Годін (Металург)

Молодий спеціаліст розпочав свою тренерську команду, очоливши команду-аутсайдера чемпіонату. Попри спалах коронавірусної інфекції, який вибив із гри низку футболістів і зламав стрункість календаря запоріжців, вони з честю вийшли зі складної ситуації – заповнили вакансії в складі клубними вихованцями з юнацької команди, знайшли незвичне застосування футболістам в інших амплуа та лініях, зуміли значно покращити турнірне положення Металурга завдяки 4-матчевій безпрограшній домашній серії.

Герой туру – Оскар Йохана Мкомола (Інгулець)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який відзначився стрілецьким дублем і гольовою передачею в переможному матчі з Кременем.

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. Новинка від нашого сайту – індивідуальні номінації в Першій лізі!

Автор: Артур Валерко.

https://sportarena.com/uk/futboll/ukraina-pervaya-liga/tanzanijska-zagotovka-odeskij-debyutant-i/?fbclid=IwAR1T4b4Nix6eK4odCZM-VYuGDY7If1gtLbQWDPhhbnDk69B5vmQwRieTNco