Прес-служба МФК «Металург» – переможець номінації «Прогрес року» (Друга ліга)✌?

За підсумками змагань ПФЛ сезону 2020/21 прес-служба ліги визначила найкращих медіапредставників клубів, а також переможця в номінаціях «За вірність професії» та «Премія Сергія Панасюка». Представники-клуби отримали відзнаки під час Конференції ПФЛ 24 червня 2021 року.

Найкращий сайт

Перша ліга: ФК «Металіст 1925»

Сайт містить вичерпну інформацію про структуру, кадри та філософію клубу, щедро оздоблений ексклюзивними фото та відео, регулярно та системно оновлюється та постійно тримає читачів у курсі подій. Окремо варто відзначити текстові трансляції, статистику матчів у режимі онлайн і голосування за найкращих гравців матчу – це той досвід, який заслужив бути впровадженим скрізь.

Друга ліга: ФК «Кривбас»

Новий ресурс криворізького клубу запрацював саме в цьому, знаковому для Кривбасу, сезоні. Окрім регулярних інтерв’ю, детальних звітів про матчі та багатої підбірки мультимедіа, можемо відзначити увагу авторів до деталей та візуального оформлення. Кожна новина супроводжується графікою в фірмовому стилі. Досьє гравців системне та доповнюється портретами гравців у двох різних ракурсах. До звітів додаються звірені з офіційним рапортом протоколи, вичерпні щодо інформативної частини.

Мультимедіа

Перша ліга: ФК «Оболонь»

Графічний супровід і фірмовий стиль столичного клубу, який подається на сайті та в соцмережах Оболоні, радує системністю та послідовністю. Розроблені заготовки тактичного розташування складу, офіційних клубних повідомлень і цитат з інтерв’ю та пресконференцій. Дизайнер Дмитро Комиз допомагає Оболоні представляти клуб у візуальному оформленні та графіці, яка виділяється та привертає увагу.

Друга ліга: ФК «Метал»

Харківський клуб відразу ж привернув до себе увагу вболівальників, а якісна робота Металу з мультимедійним контентом дозволяла постійно зацікавлювати, тримати в пульсі футболу фанів. Не лише прямі трансляції, відеоогляди матчів і прес-конференції, а й яскраві замальовки заповнених трибун, роботи з інфраструктурою та святкування команди – все це створює ефект присутності. 23 тисячі підписників на YouTube – свідчення інтересу до клубу та його щоденного життя.

Найкращий влог

Перша ліга: ФК «Верес»

Проект «Футболіст» відомого тележурналіста, а тепер – блогера Дмитра Поворознюка, привернув всеукраїнську увагу до Вереса та показав з небувалою сміливістю та щирістю життя футболу за межами поля та не лише під час матчів. Цей влог передав емоції та тяжку працю всього футбольного колективу, в тому числі – й футболіста-блогера.

Друга ліга: ФК «Буковина»

Окрім оглядів матчів і цитат із пресконференцій, чернівецький клуб розгорнув у YouTube велику діяльність. BukoInside та БукоВиїзд, інтерв’ю з футбольними людьми, видовищні анонси та закулісся футболу – все це Буковина передала в своїх регулярних проєктах для широкого кола вболівальників.

Прогрес року

Перша ліга: ФК «Альянс»

Протягом звітного сезону Альянс значно розширив фанатську базу та присутність в усіх соцмережах. Окрім традиційних платформ, клуб освоїв і активно розвивав свій акаунт на Telegram. Не оминав увагою ні основну команду, ні Альянс-2. Значно додав у роботі над титрами та інформаційним наповненням трансляцій. Впровадив підрахунок власної статистики та бази даних. Зокрема, до протоколу на клубному сайті додавалися статистичні дані – в майбутньому, напевно, буде розвиток і в плані звіту про матч чи текстової трансляції.

Друга ліга: МФК «Металург»

Запорізький клуб історично має велику фан-базу та традиції, гучні імена причетні до клубу. Для всіх, хто цікавиться Металургом, працюють офіційний сайт, клубні акаунти в соцмережах і численні інформпартнери. Запорізький клуб впровадив і системно використовує власний фірмовий стиль, проводить акції для вболівальників і швидко працює з відео під час матчу, щоб навіть ті, хто не встигає на стадіон, могли в режимі реального часу побачити голи та основні події гри.

Премія за вірність футболу

Микола Гись («Авангард») – коментатор домашніх матчів краматорського клубу багато років співробітничає з обласною федерацією та висвітлює змагання ПФЛ. У своїй роботі він вдається до численних історичних паралелей, показує глибоке знання футболу Донеччини та навіть звертається до класики вітчизняної літератури. Під час матчів вболівальники можуть підвищити свій інтелектуальний рівень, почути декламування Лесі Українки чи Максима Рильського в прямій футбольній трансляції. Відданий футболу та рідному краю, Микола Гись є одним із найбільш яскравих представників олдскулу в футбольному коментарі, який виділяється на загальному фоні не лише відсутністю надлишкової емоційності чи похвальною незаангажованістю в коментарі, а й знаннями та якістю інформації, яку він подає читачам.

Премія С.Панасюка

Сергій Мартинов («Чорноморець») – пресаташе ФК «Чорноморець» і автор сайту «Одеський футбол», який багато років давав вичерпну інформацію з історії та сучасності, напередодні сезону 2020/21 випустив фундаментальну книгу «Чорноморець» (Одеса). Історія клубу. 1936-2019». Це – підсумок багаторічної роботи над дослідженням та систематизацією знань про «Чорноморець». Книга, де знайдуть себе легенди вітчизняного футболу, де отримають відповіді на всі питання журналісти та вболівальники. Масштабна праця, гідна такого великого клубу, як «Чорноморець».