Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки матчів чергового туру Групи «А» та Групи «Б» української Другої ліги сезону 2020/21.

«Металург» – найбільш яскрава команда жовтня в усій Другій лізі. Всі три матчі місяця підопічні колишнього захисника національної збірної України Володимира Микитіна виграли «всуху» із загальним рахунком 9:0. Як наслідок, запорізький клуб одноосібно закріпився на другому місці як найближчий переслідувач лідера.

Тож наш сьогоднішній лауреат у Другій лізі – головний тренер запорізького «Металурга» Володимир Микитин. Його підопічні здолали на полі суперника, з яким синхронно опустилися з Першої ліги, – зорянські «Балкани» (2:0).

Номінальний результат команди – 5(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)

Матч проти такого суперника, як «Балкани», є показовим – після вильоту з Першої ліги вони зберегли більшість гравців і з урахуванням незіграних матчів могли розраховувати на підйом до лідерів. Перемога над зорянцями – великий контраст із 0:4 на цьому полі в минулому сезоні для «Металурга». І комплімент новому тренерському штабу та оновленням, до яких він вдався.

Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)

Обидві команди підійшли до цього матчу зі втратами: через перебір карток господарям не міг допомогти фланговий універсал, а запоріжці вимушено обійшлися без провідного опорника Крапивного. Також у господарів поза заявкою опинився захисник Юречко, в гостей – атакувальний півзахисник Сачко.

Майстерність в роботі з кадрами – 4(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)

Порівняно з матчем проти «Енергії» (4:0), запорізький штаб провів одну вимушену заміну. Дискваліфікація завадила зіграти Крапивному, натомість, із захисту був переведений в середню лінію Сарапій (для нього це також звична роль). Ще один цікавий нюанс, який стосується запоріжців. Уже не перший рік команда послуговується переведенням півзахисників у флангові захисники. Цього сезону ліворуч у захисті грає вінгер Бєлоусов, у той час, як, наприклад, його партнером за флангом вище є номінальний захисник Польовий.

Тренерська майстерність – 5(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)

Запорізький «Металург» з приходом нового тренерського штабу системно використовує нову тактику – 4-4-2, а саме – класичну побудову «діамант» (у нас відома також як «ромб»). По ходу сезону, поступово вирішуючи кадрові проблеми після великого літнього оновлення, «Металург» награв в атаці номінальних півзахисників Могильного та Коваленка, розширив тактичний діапазон дій Сарапія – одного з найталановитіших гравців Другої ліги, та покращив ефективність дій на фланзі.

Накопичувальний критерій – 5(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)

Команда дещо запізнилася з посиленням, пережила кілька прикрих невдач. Саме після домашніх 1:4 з одним із головних конкурентів, «Таврією», поспіли новачки – наслідком став стрімкий турнірний прогрес запоріжців. Зараз «Металург» здобув три поспіль перемоги із загальним рахунком 9:0. Команда значно додала в організації та завершенні атакувальних дій, а також перезавантажила відразу кілька ключових позицій.

Лауреат 7-го туру в номінації «Тренер тижня» в Другій лізі:Володимир Микитин («Металург» Запоріжжя)Середній бал – 4,6