У Шевченківському районі працює філіал Футбольної школи КП «МФК «Металург». Діти займаються безкоштовно на базі запорізької гімназії №63. Тренером філіалу є наставник із 40-річним стажем Володимир Марков, у чиєму послужному списку такі відомі вихованці як Дмитро Невмивака, Євген Опанасенко та Олександр Каплієнко. Останнім, кого Володимир Миколайович порекомендував для школи «Металурга» є Микита Куралех – нинішній гравець клубу, який у 17-річному віці підписав контракт із МФК «Металург». Клубна пресслужба відвідала тренування дітей філіалу в Шевченківському районі, поспілкувавшись з досвідченим наставником.
– Володимиру Миколайовичу, коли почалися заняття для дітей у Шевченківському районі та які вікові групи у Вас займаються?
– Почали працювати у грудні. Займаються діти від 5 до 12 років. Ділимо всіх на 2 групи: молодша – 1-й та 2-й клас і більш старша – з 3-го по 7-й клас. Поки що тренуємося двічі на тиждень у вихідні, заняття триває півтори години. Хочу подякувати від себе, батьків та дітей адміністрації міста, директору КП «МФК «Металург» Юрію Зенкіну, директору школи №63 Геннадію Циганову за виконану роботу, результатом якої є відкриття філіалу Футбольної школи КП «МФК «Металург» у Шевченківському районі.
– Ви виховали багатьох відомих футболістів, які й зараз виступають у Прем’єр-лізі. У чому Ваш особистий секрет, щоб розгледіти талант у дитини змалечку?
– Від початку тренерської кар’єри і до сьогодні працюю під девізом – талановитих дітей якомога раніше передавати до школи «Металурга». Для мене, як для тренера, найбільша винагорода, коли зі школи гравцям вдається досягти статусу професіонала. Серед моїх вихованців, які пройшли шлях із філіалу в Шевченківському районі до команди «Металург», срібний призер чемпіонату Європи у складі молодіжної збірної України Дмитро Невмивака, гравці молодіжної збірної України Євген Опанасенко та Олександр Каплієнко. У минулому році підписав контракт із «Металургом» Микита Куралех. Всі ці хлопці свого часу були рекомендовані мною для футбольної школи «Металурга».
– А хто був Вашим наставником у футболі?
– У дитинстві ходив на матчі нашого запорізького «Металурга». Тоді моїми кумирами були Валентин Гришин, Григорій Вуль, Володимир Ленгевич, Віктор Єрьоменко, Кім Павлов, Микола Скрильник. Згодом вже навчався вже у них, як у тренерів.
– Як склалася Ваша футбольна кар’єра?
– Пізнавати ази футболу починав у команді «Трансформатор». З юнацької команди потім перейшов у дорослу. Мені пощастило, бо тоді з нами працювали кваліфіковані тренери – колишні гравці команд майстрів. Це допомогло у майбутній тренерській роботі. Далі у дорослому футболі у мене були клуби «Кузбас» та «СКА» Ташкент. Основну частину кар’єри провів у напівпрофесійному клубі «Кристал». Саме тоді почав працювати з дітьми.
– Скількох вихованців Ви передали з Шевченківського району до футбольної школи «Металурга»?
– На даний момент із філіалу до школи я передав 30 хлопців. До мене потрапляють різні діти: хтось ставиться до тренувань як до дозвілля, комусь – це дійсно важливо. У ході роботи одразу можна побачити, хто має хорошу перспективу та потенціал. Але для всіх без винятку я – тато, мама, дідусь, бабуся і звичайно ж тренер. Приємно бачити як малеча по-справжньому закохана у гру мільйонів під назвою футбол. Розраховую, що знайду для школи «Металурга» ще багато перспективних хлопців у нашому Шевченківському районі.