Головний тренер МФК «Металург» Володимир Микитін підсумував другий етап збору, дав оцінку новачкам команди та розповів про плани міжнародного збору в Туреччині.

– Володимире Богдановичу, другий етап збору команди завершився. Чи все заплановане вдалося здійснити?

– Все, що планували, практично зробили. Чому практично, тому що погода іноді заважала. Але не лише нам, а й усім командам, які тренувалися в Україні. Ми з цієї ситуації виходили досить швидко. Допомагало керівництво. Навіть у тому плані, що чистили сніг на полях ДЮСШ на 12 Квітня. Другий етап нашої підготовки пройшов на найвищому рівні. Багато уваги приділяли фізичному стану футболістів, а саме – силовій витривалості. По-перше, у нас в команді з’явився тренер-аналітик. Для нас закупили нове обладнання – trx, полари, дрони, які значно допомагають у процесі тренувань. За це ми дуже вдячні нашому керівництву. По-друге, нам вдалося провести ті матчі, які ми й повинні були зіграти. Єдине, що не вдалося зіграти з «Гірником-Спорт» – команда відмовилася від спарингу через те, що у них багато гравців захворіли на коронавірус. Але ми оперативно спрацювали та знайшли спаринг-партнера – «Таврію-Скіф». Таким чином, ігровий день відбувся.

Загалом, ми провели чимало ігор. Намагалися всім хлопцям дати однакову кількість хвилин на футбольному полі. Ми мали зрозуміти, у кого які кондиції та робили все, аби на останньому зборі у всіх фізичний стан був однаковий. Вдалося чи не вдалося – покаже завершальний збір. Час є, ми встигнемо підготуватися. Єдине, незадоволений тим, що у нас деякі хлопці хворіли і найприкріше – по черзі. Втім, від цього ніхто не застрахований. Вони справжні професіонали. Навіть зараз після вихідних перед вильотом до Туреччини хлопці не відпочивають, а тренуються та працюють як і тренерський штаб.

– У контрольній грі проти «ВПК-Агро» травмувався Богдан Могильний. Як зараз його стан та що відомо про терміни відновлення?

– Одразу хочу зазначити, що крім Богдана, усі гравці в нормі і травми нас обійшли стороною. У Могильного перелом ключиці, йому вже зробили операцію. Сподіваємось, що протягом місяця-півтора він відновиться, але до Туреччини, він, звісно, не летить.

– У команді з’явилися двоє новачків – Сергій Палюх та Богдан Векляк. Як Вам їх фізична форма чи вже вдається їм потроху вписатися у гру команди?

– Я задоволений новачками. Богдан і Сергій добре влилися в команду. Це гравці, які себе зарекомендували у чемпіонаті України, Богдан навіть грав у Прем’єрі-Лізі. Ми підсилили конкуренцію у захисті. Але, зробивши це, як не парадоксально, ми думаємо про атаку. Ми повинні впевнено діяти у захисті, щоб бути агресивними в атаці. І не лише забивати голи, а ще й відбирати м’ячі. Якщо в атаці у нас все виходитиме, то і в захисті буде повний порядок. Ось цього ми прагнемо.

Крім того, ми не відмовимося від футболістів, які зможуть ще підсилити нашу команду. У нас ніколи не закінчується ця робота, вона і має бути. Ми розглядаємо футболістів на перспективу. Якщо є ті, яких ми хочемо бачити у своїй команді, то слідкуємо протягом сезону. На прикметі є гравці, за якими слідкує весь тренерський штаб. Також хочу наголосити, що тренерський штаб першої команди, по можливості, відвідує матчі U-17 та «Металурга-2». Є гравці, на яких ми також звертаємо увагу. Хочеться, аби хлопці відчували нашу підтримку. Ми беремо деяких футболістів тренуватись з нами. Наприклад, Валентин Кузьмович та Микита Куралех працюють з нами.

Попереду третій, заключний збір у Туреччині. Що планується на ньому?

– Одразу хочу сказати, що ми нарешті вийшли на трав’яне поле. Погода не дозволяла цього зробити раніше. Якраз 2 дні перед вильотом до Туреччини будемо тренуватись на базі. Щодо третього збору, то саме там ми награватимемо основний склад. У нас заплановано 5 матчів, знову ж таки, даватимемо максимальну кількість хвилин хлопцям. Цей збір буде визначальним для нашого стану команди. Я впевнений, що ми маємо підійти до першого офіційного поєдинку 19 березня у своїй оптимальній формі та з психологією переможців. Для нас кожна гра – це екзамен. Все, що ми робимо на тренуваннях, має переходити на гру. Ми повинні чітко розуміти, що нам робити на футбольному полі та наслідувати своєму плану.