Головний тренер запорізького клубу ексклюзивне інтерв’ю сайту ПФЛ, де оцінив нинішній формат змагань у Першій лізі, підбив підсумки виступів команди в осінній частині сезоні та розповів про кадрову ситуацію.

– Володимире Богдановичу, як оціните осінню частину сезону для «Металурга»?

Варто розділити на дві частини виступи команди. На жаль, через війну зіграли всього три матчі в Запоріжжі, а всі інші — на виїзді. Після численних обстрілів Запоріжжя змушені були переїхати до Києва. Найбільше згадую матчі, які зіграли на «Славутич Арені». Проти Кременя у нас не все вдалося. Розпочали дуже добре, але втратили свою перевагу і завершили матч внічию 3:3. Вважаю, що вдалося зробити правильні висновки.

Перед грою з ЛНЗ провели якісні тренування, в яких вдалося виправити помилки. Металург заслужено виграв у лідера групи. Заключний матч в Запоріжжі грали проти Чернігова. Ми поступилися, але як не дивно, за рівнем гри це був один із найкращих матчів. Пробили 23 рази по воротам, але свої моменти не реалізували і пропустили дві контратаки.

Друга частина чемпіонату – це час, коли ми базувалися у Києві. Головне, що вдалося виконати поставлене завдання. Металург навесні боротиметься за підвищення у класі.

– Як оціните новий формат змагань? Наскільки було цікаво грати?

– Мені найбільше подобається класичний формат, коли 16 команд грають в два кола. Проте, варто зважати на реалії сьогодення. В країні війна, економічна ситуація у клубах непроста. Все робилося для того, щоб зменшити витрати клубів на переїзди. На жаль, нам це не допомогло, адже змушені були виїхати з Запоріжжя. Перевага цього формату – в цікавій весняній частині, адже в нашій групі гратимуть найсильніші. Вважаю, що це найбільш оптимальний формат чемпіонату на сьогоднішній день.

– Які найближчі плани команди на міжсезоння?

– Починаємо тренувальний процес з першого лютого. Проводитимемо підготовку в Запоріжжі. Пропонували брати участь в турнірі в Києві, але нам це не зручно через переїзди. Плануємо зіграти щонайменше шість контрольних матчів. В середині березня маємо поїхати на збори до Західної України, де також проведемо низку спарингів.

– Що можете розповісти про кадрову ситуацію?

– Ведемо перемовини з Крапивним і Піддубним, в яких завершилися контракти. Хочемо, щоб ці футболісти у нас залишилися. Жодної конкретики про новачків, а також тих гравців, які залишать команду наразі немає.

– Кого із гравців можете виділити за підсумками першого півріччя?

– Приємно, що в нинішніх змаганнях на перших ролях у клубах були досвідчені гравці, які пройшли Прем’єр-лігу, тому не хотілося б когось виокремлювати. Скажу про Пилипа Будківського, який став найкращим бомбардиром осені, він виділявся окремо. Щодо Металурга, то він насамперед славиться своєю командною грою. Безумовно, у нас є гравці, які ведуть колектив за собою. Насамперед відзначив би Басова, який зіграв всі матчі без замін. Це лідер не лише на полі, а й в роздягальні. Також варто віддати належне Польовому. Через травми зіграв не так багато, але для нашої команди це важливий гравець.

Всі говорять про Олексія Сидорова, але йому варто ще багато над собою працювати. На жаль, Олексій грав не досить стабільно і це не дивно. Справа в тому, що у Києві, куди були вимушені переїхати, тренувальні поля були нижчої якості ніж у Запоріжжі, тому Сидоров не міг підготуватися якнайкраще до матчів. Додам сюди й наш переїзд, адже для гравців групи атаки варто мати найкращі умови для тренувань.

Також не можу не похвалити нашого голкіпера Назара Байду. Назар проявив себе з найкращого боку. Безумовно, у нього були помилки, але без них нікуди.

– Чи стежите ви за Металургом-2? Бачите гравців, які можуть підсилити першу команду?

– Для нашої молоді дуже важливо отримувати досвід у Другій лізі. У хлопців не все виходило на початку, але потім вони розігралися. В останніх трьох турах довели, що у них є міцний характер. Безумовно, ми слідкуємо за ними. Вони в Києві жили разом з нами, і майже всі футболісти з Металурга-2 мали змогу тренуватися з першою командою.

Наша друга команда виходить з відпустки раніше, тому матиму змогу спостерігати за їхніми тренуваннями. Низка з цих футболістів розпочнуть підготовку з першою командою.

– Знаємо, що ви вчите українську мову. На якій стадії знаходитеся?

– Зараз мені дуже складно висловлювати свої думки українською, але над цим працюю. Читаю матеріали лише державною мовою. На жаль, 90% наших футболістів розмовляють російською, але вони теж вчать рідну мову.