Пресслужба «Металурга» поспілкувалася з головним тренером команди Володимиром Микитіним, який підбив підсумки першої частини сезону.
– Володимире Богдановичу, підбийте підсумки літньо-осінньої частини сезону. На вашу думку, які основні причини того, що «Металург» не зумів потрапити до «Чемпіонської групи»?
– Звісно, ми всі засмучені тим фактом, що в цьому сезоні не будемо грати у групі сильніших. Всю відповідальність за результат беру на себе. Шукати виправдань не буду, передусім потрібно розібратися в причинах. Ми робимо великий аналіз всіх матчів, основна причина очевидна – це слабка реалізація. Нам бракує індивідуальної майстерності у завершальній стадії атак. Згідно аналізу, в середньому за гру ми завдавали 13 ударів по воротам суперника. Це немало. Матчі, де ми виглядали добре, але результату не було, задоволення не приносили. Нам явно не вистачало стабільності. Чітко розуміємо, що треба ще більше приділяти уваги реалізації. У цьому компоненті не задалося з самого початку – ми не могли виграти у трьох стартових турах, хоча створювали багато гольових моментів. Потім нарешті двічі перемоги і був важливий матч з «Інгульцем», де ми також мали брати своє. Але замість того, щоб отримати перевагу в два м’ячі ще у першому таймі, невиразно провели останній відрізок гри і поступилися 2:3. Після цього матчу була серія з трьох нічиїх поспіль… Тому й кажу, що нам бракувало стабільності, через що всю відповідальність за результат беру на себе.
– «Металург» мав більше проблем у матчах з командами, які опинилися поза першою п’ятіркою. Як вважаєте, чому так?
– Це все рівень нашої майстерності у завершальній стадії. З командами, які перебували у верхній частині турнірної таблиці, ми грали краще через те, що й вони сповідують атакувальний футбол і грають на перемогу. А з тими суперниками, які закриваються, грають від захисту, нам було важче. Даються взнаки різні фактори, у тому числі й якість полів. На жаль, ми не можемо грати і тренуватися у Запоріжжі, де могли б більше працювати індивідуально з футболістами. Треба визнати, що в деяких наших матчах було багато браку. Тепер важливо зробити ґрунтовний аналіз і правильні висновки, щоб покращити нашу гру навесні.
– У цьому сезоні деякі гравці «Металурга» зуміли розкритися в нових амплуа. Зокрема, Володимир Білоцерковець відіграв більшість матчів на позиції флангового захисника. Це було вимушене рішення?
– Ми знали його сильні якості – це швидкість, дриблінг, вміння віддати передачу. Він і раніше ж грав на фланзі. Перевівши його в захист, ми намагалися підсилити атакувальну гру, особливо проти тих команд, які більше закриваються. Потрібно було шукати додаткові можливості долати масований захист суперника. На початку сезону це було скоріше вимушене рішення, а потім вже з’явився у нас Буряк, якого ми задіювали в нападі, а Білоцерковця – з глибини.
– Як прокоментуєте гру новачків «Металурга» у цьому сезоні? Напевно, ви розраховували на Фальковського та Галату, як на гравців основного складу?
– Якщо говорити загалом, то новачками ми задоволені, але не завжди все йде так, як хочеться. Ми й надалі розраховуємо на Галату та Фальковського. Просто вони потрапили в таку ситуацію, коли у новій команді зовсім інша схема та вимоги, як у них було в «Кремені». Тут треба постійно створювати тиск на суперника, бути в тонусі, можливо, саме в цих моментах вони поки що себе поки не зуміли проявити. Але я вважаю, що у них ще все попереду і вони нам точно допоможуть. Сподобалося, як проявив себе у цьому сезоні Іродовський. Наприкінці ми вже випускали його в основному складі, будемо довіряти й надалі. Він молодий гравець і в нього також ще все попереду. Дали шанс проявити себе Страдсу. Ми не повинні стояти на місці, а рухатися вперед. Тому підпускаємо молодих гравців до складу.
– Який подальший план підготовки «Металурга» до другої частини сезону?
– Плануємо розпочати роботу 24 січня. Можливо, зберемося й раніше. Зараз вже надходять пропозиції взяти участь в різних турнірах. Будемо їх розглядати, тому план може трохи змінитися. Поки що ми робимо аналіз першої частини сезону. Це важливий елемент для подальшої роботи. Потім буде пошук спаринг-партнерів, після чого вже конкретно розплануємо підготовку до другої частини сезону.