Напередодні стартового матчу чемпіонату головний тренер «Металурга» Володимир Микитін розповів про завдання команди на сезон, прокоментував якості новачків клубу, а також відзначив високий рівень конкуренції у Першій лізі.

– Володимире Богдановичу, минулий сезон команда завершила пізніше через участь у матчах плей-оф. Чи вплинуло це на підготовку до нового сезону, зважаючи, що команді знову доводилося багато їздити по всій Україні, щоб провести навчально-тренувальний збір?

– Минулий сезон справді затягнувся, через що й підготовка дещо змінилася. Хлопці отримали 2 тижні відпочинку і ми знову зібралися у Запоріжжі. Гравці повернулися з цієї короткої відпустки у хорошому стані. Це засвідчила гра проти «Руху», яку ми провели вже на наступний день як приїхали знову в Моршин. Переїзди даються взнаки. До цього ми попрацювали у Запоріжжі кілька днів, але період роботи у Моршині був показовим. Ніхто не жалівся на втому, жоден із гравців не отримав травми. Мені подобалося відношення футболістів до справи у тренувальному процесі та під час контрольних матчів. Після гри з «Прикарпаттям» приїхали до Запоріжжя на кілька днів і одразу перебралися в Умань. Тут головне завдання було – швидко адаптуватися.

– Які умови має команда в Умані?

– Умови досить хороші. Маю на увазі якість полів для тренувального процесу, побут. Єдиний мінус, що нам доводиться їздити на тренування, але це дрібниці.

– Чи ставило вам конкретну задачу керівництво клубу на першу частину сезону?

– Коли всі вже приїхали в Умань, у нас була така розмова з керівництвом. Нам у той же день озвучили завдання – з першого місця вийти у «Чемпіонську групу».

– Минулий сезон виявився вкрай вдалим для «Металурга». Як гадаєте, тепер буде важче через те, що суперники вже сприймають нашу команду як одного з фаворитів?

– Приємно, що до нас тепер ставляться як до фаворитів. У минулому сезоні ми зробили хорошу роботу нашою командою, всі працювали задля того, щоб показати результат. Отже, і суперники будуть ставитися до нас вже інакше. З одного боку, це добре, а з іншого – нам потрібно ще більше працювати. Моє завдання як головного тренера – донести до хлопців, що треба викладатися максимально, починаючи з першого туру. Ми самі підняли цю планку, тому опускати її аж ніяк не хочеться. У будь-якому колективі завжди найважче – це стабільність. Стабільна гра – це ознака того, що команда добре підготовлена. Перші тури все покажуть.

– Як влилися у команду новачки? Чи бачите Ви у комусь з них потенціал, щоб стати лідером команди вже у цьому сезоні?

– Новачки досить впевнено влилися у колектив. Данило Фальковський і Денис Галата вже пограли на хорошому рівні, їхній колишній клуб «Кремінь» так само виступав у «Чемпіонській групі». Вони одразу зрозуміли наші вимоги та завдання від тренерського штабу. Хлопці справді адаптувалися дуже швидко. Олександр Ніколишин пограв у Прем’єр-лізі, сподіваємося на його прогрес. У нас на його позиції серйозна конкуренція, тому все буде залежати від гравця. Сергій Корнійчук та Дмитро Іродовський – перспективні хлопці. Коли вони приїхали на перегляд, то ми побачили їхній потенціал. Вірю в їх успішне футбольне майбутнє. Корнійчук – це «чистий» лівий захисник з атакуючим потенціалом. Саме такі гравці нам потрібні. Іродовський подобається своїм дриблінгом, у нього хороше бачення поля, може віддати гостру передачу, зіграти у середній лінії або попереду. Дуже різносторонній гравець.

– У цьому сезоні у Першій лізі з’явилися як нові імена, так і відродилися старі. Розумієте, чого чекати від новачків групи Б, де виступатиме «Металург».

– Час покаже, якого рівня всі команди у нашій групі. Поки що розуміння по цим клубам немає, тому що серйозно судити за контрольними матчами не можна. Команди грають на фоні виснажливого тренувального процесу, гравців пробують на різних позиціях. У календарних іграх уже стежити будемо дуже прискіпливо. Я завжди кажу, що потрібно почекати 6-7 турів, щоб зрозуміти, хто на які місця претендуватиме.

– У першому турі суперником «Металурга» стане «Кремінь». Прокоментуйте цього суперника.

– Ми дивилися та аналізували їхні контрольні матчі. Також треба враховувати той факт, що у нашому складі є двоє гравців, які виступали якраз за «Кремінь». Гадати, яким буде їхній склад, сенсу зараз немає. Ми приблизно розуміємо, як вони гратимуть, але акцент робитимемо саме на нашу гру. Якщо ми покажемо свій футбол, то їм буде важко з нами.