Головний тренер МФК «Металург-2» В’ячеслав Тропін підбив підсумки осінньої частини сезону, розповів про рівень аматорського чемпіонату та поділився планами на наступний рік.

– В’ячеславе Володимировичу, перша частина чемпіонату України серед аматорів завершена. Як оцінюєте проміжний результат своїх підопічних та чи задоволені турнірним становищем?

– Турнірним становищем задоволений. За всіма показниками команда почала показувати непогану гру. З восьми матчів ми програли лише «Мотору» – супернику, який явно виділяється серед усіх команд нашої зони та є одним із лідерів аматорського чемпіонату України. Протягом першого кола команда демонструвала непогану гру. Так, у нас були дрібні зриви, але переважно все у нормі. Ми молода команда і процес навчання не припиняється. Тим паче, порівняно з минулим сезоном, нас залишили вісім гравців. Троє з них – поповнили першу команду.

– Що скажете про команди-новачки чемпіонату? Хто з них здивував та проти кого було найважче грати?

– П’ять команд з нашої групи підвищилися у класі та заявилися до Другої Ліги. Ті, хто замінив їх – гідні суперники. Зараз усі команди навчені, вміють грати у футбол. Приблизно однаково рівня, непоступливі. Для нас це тільки на користь, аби наша молодь прогресувала. Можу виділити наших земляків – ФК «Запоріжжя». У нас було дуже цікаве протистояння з ними – два різні тайми та у підсумку 2:2. Я особисто радий, що в Запоріжжі є така команда, на яку можна прийти та повболівати.

– Підсумок виступів у Кубку України. Попри виліт із турніру від «Олімпії», на Ваш погляд, чого саме не вистачило «Металургу-2»?

– Нам забракло досвіду гри саме з такими командами. «Олімпія» добре укомплектована, у них багато досвідчених гравців. Тим не менш, було цікаво грати з цим колективом. Першу гру на виїзді ми програли практично через індивідуальні помилки. У другому матчі, програючи у ході, зуміли вирівняти становище завдяки самовіддачі. Гадаю, що цю гру можемо занести собі в актив. Приємно дивитися, що наші хлопці не поступалися у багатьох компонентах. І на рівні цієї команди ми показали свої найкращі якості. Крім того, у кожному матчі на поле виходили саме випускники нашої школи.

– Розкажіть про можливі зміни у складі команди. Чи плануєте підсилення?

– Поки що складно говорити. Хоча, ми постійно перебуваємо у контакті з тренерами першої команди та постійно рекомендуємо футболістів з «Металурга-2». Молодіжка залучається до навчально-тренувального процесу та практично щотижня працює з першою командою. В основному це 2-3 гравці. Тобто, за ними завжди пильнують незалежно від наших матчів. Наразі, не буду розкривати карти, кого може взяти «Металург», але кардинальних змін очікувати не варто. У нас 8 хлопців, які нещодавно тільки випустилися зі школи. Під час міжсезоння приїжджатимуть гравці на перегляд, на когось, можливо, звернемо увагу. Основний акцент робиться саме на місцевих вихованців – випускників ДЮСШ «Металург». Ми будемо посилено стежити саме за ними.

– Матчів у команди давно не було, але ви продовжували тренуватися. Над чим саме працювали останні тижні?

– Ми не переставали працювати після завершення осінньої частини чемпіонату, тому що процес навчання у нас триває фактично цілий рік. Що стосується навантаження, то тренування відбувалися у звичайному режимі. Відточували певні компоненти, які нам потрібно підтягнути у грі, щоб у наступному році виглядати краще.